T. J. Sokol Olomouc-Nemilany

27. 6. 2020 od 15:00

Číst dál...

Zveme Vás na akci Sokola Náklo 28.9.2019 

Číst dál...

V sobotu 21.září 2019 se jako první akce na nově zrekontruovaném stadionu v Zábřehu konal závod v atletice za účasti 181závodníka ze čtyř žup Olomouckého kraje.Nedostatky v ogranizaci nezkušených organizátorů nahradil pěkný nový stadion, který přispěl k nadprůměrné účasti florbalistů ze Sokola Zábřeh. Pěkné atletické počasí vyřešilo čekání na výsledky. Děkuji za pomoc všem z ostatních žup, kteří přispěli k organizaci soutěže. Byli jsme první, kteří skropili potem novou tartanovou dráhu. To nikdo krajskému Sokolu nikdo nevezme. Naše župa obsadila třetí místo.

Číst dál...Číst dál...Číst dál...

 

 

Zveme Vás na benefiční akci Sokola Olomouc-Nemilany dne 7.9.2019

Číst dál...

Zveme Vás na oslavu 110 let sokola v Náměšti 21.9.2019

Číst dál...

Srdečně Vás zveme na oslavu 100 let sokola Kopeček 14.9. 2019

 Číst dál...

Krajská koordinační rada Olomouckého kraje ve spolupráci s Župou Olomouckou-Smrčkovou a T. J. Sokol Náměšť na Hané

vás zvou

na společensko-turisticko-cyklistické setkání v Náměšti na Hané
Termín: sobota 18. května 2019
Místo: Náměšť na Hané – areál U kapličky, zámek, sokolovna a přilehlé okolí


Program: 10:00 – 13:00 turistika a cykloturistika - možnost vybrat si z nabízených tras či okruhů nebo si vytvořit vlastní program z místních kulturních památek a přírodních zajímavostí. Z těch nejznámějších: zámek Náměšť na Hané, pozůstatky hradu, Terezské údolí, Barokní sýpka Ludéřov, minipivovar Jadrníček, sokolovna s novým sportovním areálem.


13:00 – 16:00 přivítání sokolů v areálu U kapličky, včetně oficiálního zahájení a doprovodného programu. Bohaté občerstvení je zajištěno prostřednictvím pivovaru Jadrníček (k dispozici od 11 hodin). V případě deštivého počasí je zajištěno venkovní posezení pod střechou pomocí velkoprostorového stanu.


Doprava: Autem, autobusem, na kole k náměšťské kapličce (poblíž zámku) nebo k sokolovně. Vlakem do zastávky Náměšť na Hané (upozorňujeme na malou kapacitu vlakových souprav).


Zázemí: V areálu U kapličky a v sokolovně budou pro vás po celou dobu akce připraveni organizátoři splnit vaše přání , včetně připraveného infokoutku. Jízdní kola můžeme bezpečně uschovat v sokolovně.


Parkování: pro autobusy - omezeně možné (poblíž sýpky a u vlakového nádraží), viz.: https://mapy.cz/s/3pVRg
pro osobní auta - na volných odstavných plochách v obci (náměstí T. G. Masaryka, ul. Sokolská, u fotbalového stadionu), viz.: https://mapy.cz/s/3pVQB

Přihlášení: organizované skupiny (župní výpravy atd.) prosím informujte o předpokládaných počtech a trase župu na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 10.5. Pro tyto skupiny nezapomeňte objednat prohlídky – (zámek, pivovar, sýpka…), viz. informace k jednotlivým trasám.
Jednotlivci, malé skupiny (rodiny atd.) není nutné hlásit, rádi vás uvidíme.
Kontaktní osoba na dotazy: Monika Kováčová (NnH), Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Zajímavosti na trasách (okruzích):
1. Přírodní rezervace Terezské údolí
2. Horní zámek včetně zámecké zahrady - prohlídkové okruhy
3. Dolní zámek (sladovna)
4. Pozůstatky hradu
5. Barokní sýpka v Ludéřově – historická výstava
6. Kostel sv. Kunhuty
7. Sokolovna včetně nového sportovního areálu – zázemí a možnost prohlídky
8. Minipivovar Jadrníček – 20 min. exkurze jen v dopoledním čase od 10 do 12 hodin


Za T. J. Sokol Náměšť n. H. za SŽ Olomouckou - Smrčkovu


Tomáš Pečiva – Starosta T. J. Antonín Skácel – Náčelník župy

Více  informací na www.sokolnamestnahane.webnode.cz

 

Kalendář

červenec 2020
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Podporují nás

logo ok

logo olomouc

msmt

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Olomoucký kraj a Statutární město Olomouc
přispívají na činnost Sokolské župy
Olomoucké - Smrčkovy

O nás

Sokolská župa je pobočný spolek České obce sokolské (ČOS), v jejíž organizační struktuře je jejím středním článkem. Sdružuje sokolské jednoty v určitém, historicky vzniklém územním celku. V  České republice je celkem 42 sokolských žup . 

Sokolská župa Olomoucká - Smrčkova vznikla v roce 1921 rozdělením Severomoravské sokolské župy V  r. 2016 sdružuje 35 sokolských jednot působících na Olomoucku. Celkový počet členů Sokola v župě, mládeže a dospělých, je 4128. Sídlem župy, tedy i župní kanceláře, je Olomouc.

Název Smrčkova přijala v  červenci 1945 na paměť Otakara Smrčky, starosty župy,  který byl za 2. světové války popraven pro svou odbojovou činnost proti nacistickému Německu, jež naši zemi v roce 1939 okupovalo a zbavilo ji svobody a samostatnosti.